Holdoversigt for kommende sæson

Den kommende sæson 2024-25 er næsten på plads.

Vi kører stort set samme program som sidste sæson, men hvis du gerne vil danne dig et overblik over holdene, kan du se det nedenfor. Selvom du måske allerede nu ved, hvilke(t) hold du eller dit barn gerne vil gå på, må du have lidt tålmodighed med din tilmelding.

Onsdag den 21. august åbner vi op for tilmelding på vores hjemmeside, og her kan du så melde dig til.

Vi forventer ligesom sidste sæson, at mange gerne vil gå til gymnastik, men vi må samtidig se i øjnene, at vores knappe ressource bliver trænere. Derfor er virkeligheden nok, at der ikke bliver plads til alle. Vores højeste ønske er naturligvis, at alle som har lyst kan gå til gymnastik, men det ønske kan vi nok ikke helt få opfyldt.

Til gengæld har vi bestræbt os på at skabe robuste trænerteams, som sæsonen igennem helst skal være godt tilpas i deres roller – hvilket gerne skulle smitte af på gymnasterne. Alle skal have gode oplevelser med gymnastikken, og det skulle gerne ske, når man som træner magter opgaven, når gymnasterne er klar på aktiviteterne, og når forældrene og bestyrelsen bakker op om det hele.
Det håber vi på kommer til at ske – med god hjælp fra jer! 🙂
Og på forhånd rigtig mange tak for det.

Rigtig god sommer til jer alle! Vi ses igen til efteråret – og til sommertræningerne.