Juletræsfest: Aflysning og tegnekonkurrence

Kære alle.

Ebeltoft idrætsforeninger under EIF er desværre nødsaget til at aflyse dette års juletræsfest den 5. december 2020 i idrætscenteret EBIC grundet den nuværende Corona-situation.
Vi er rigtig ærgerlige over, at det ikke er muligt at tænde lysene i træet i denne tid, hvor vi har brug for lys og varme. Men vi vender stærkt tilbage i 2021 med en superflot juletræsfest, og vi glæder os allerede til at se glade børn og voksne igen i julen 2021.

Vi håber, at I får en dejlig december og en glædelig jul.

Med venlig hilsen
Idrætsforeningerne under EIF

TEGNEKONKURRENCE

Da julemanden gerne vil gøre lidt for børnene, kan alle børn, der ønsker det, tegne en juletegning. Der skal være NAVN, ALDER og FORÆLDRES TELEFONNUMMER på bagsiden. Det vil være muligt at vinde præmier sponsoreret af vores forskellige foreninger.

Tegningen lægges i postkassen på EBIC, Østeralle 17, 8400 Ebeltoft, senest den 1. december.

Julemanden vil offentliggøre vindere lørdag den 5. december på EIF’s hjemmeside, og vinderne får direkte besked.